שטח לבנייה – להפריח את השממה

שטח לבניה

שטח לבנייה, הינו כל הפוטנציאל, כל הבסיס לפריחה, והלוואי גם הצלחה.

שטח לבנייה להוביל להצלחה

רכישת קרקע הינה ראשיתה של צמיחה, בין אם מדובר בשטח לבנית בניינים ובין אם מדובר על שטח לבניה פרטית, של בית או וילה. המשותף זה שראשית של ריענון ויצירה נמצאת בפוטנציאל של הרכישה. רכישה כזו היא בעלת משמעות גדולה והיא צריכה לקחת בחשבון את כל ההיבטים שעשויים להשפיע על מימוש הקרקע.

מדינת ישראל מתנהלת עם קרקעותיה בצורה של חכירה. זאת בשל העובדה שהקרקעות ברובם, כ -93% מהם נמצאים בבעלות המדינה ולא ניתנים למסירה, לכן כל ההתנהלות היא מול המדינה כחכירה לתקופת זמן ארוכה עד 99 שנה. עובדה זו משליכה על ההתנהלות עם הקרקע ועם מימוש הפוטנציאל שלה. כאשר למדינה יש השפעה רבה על ההשקעה והייעוד שלה.

שטח מטרה

נוסף על כך, להתפתחות על הקרקע יש גם מגבלות הנתונות להחלטות המדינה. יש מקומות בהם תותר בניה פרטית, יש כאלו שנועדו לחקלאות ויש לבניינים רבי קומות, הייעוד של הקרקע אף הוא צריך לקבל את הסכמת הרשויות בכלל והרשות המקומית בפרט, גם מיקום הקרקע מבחינה גאוגרפית יש לו לא אחת משמעויות פוליטיות וביטחוניות האופייניות למדינת ישראל ולרגישות האזורית שבה היא נמצאת. כאשר יש מקומות בהם בעלות הקרקע שנויה במחלוקת, עובדה זו עשויה להעמיד את רוכש הקרקע מול תביעות כאלו ואחרות של ארגונים או אנשים פרטיים אשר יטענו על בעלותם על הקרקע.

להיות בטוחים בהצלחה

היבט נוסף שצריך להילקח בחשבון זה מה גובה ההשקעה לעומת התשואה הפוטנציאלית מהקרקע, כאשר מדובר על בנית ביני משרדים או בניני מגורים, במקרה של מבני מגורים הרי צריכים לוודא שאכן יהיה ביקוש בהתאם לגובה ההשקעה, ובניני משרדים נשכרים על בסיסי תקופתי שגם שם צריך להיות בטוחים שיש פוטנציאל להצלחה.

שטח לבניה יכול להיות תחילתו של סיפור הצלחה אם וכאשר הוא נבדק ונרכש בצורה ראויה שעשויה לממש את הפוטנציאל ולהביא ברכה. יש לבחון את הרכישה היטב על מנת שניתן יהיה להיות בטוחים שזה אכן כך.

ראו גם: יחידת קרקע להשקעה

סגירת תפריט
Call Now Button