קרקעות למכירה

קרקעות להשקעה

פרויקט חוף התכלת

"פרויקט חוף התכלת", עתודת הקרקע האטרקטיבית ביותר כיום על קו החוף של הרצליה, הפכה לאחרונה מוקד משיכה למשקיעים רבים בנדל"ן. מדובר בקרקע חקלאית המצויה בהליך של שינוי ייעוד, התכנון בפרויקט הוא להקים כ 10000 יחידות דיור, עם מבני תעשיה ומסחר, מלונות לאורך קו החוף של העיר הרצליה.

קרקעות להשקעה

קרקעות גדרה

מדובר למעשה בדוגמה מושלמת למוטו שמתווה את דרכה של "אגי גרופ" מיום היווסדה: "נדל"ן לאנשים, לא רק לכרישים". כל אחד עם הון עצמי צנוע, יכול לרכוש לעצמו פיסת אדמה בגדרה ולהמתין בסבלנות ליום שבו הקרקע החקלאית תופשר לבנייה. כפי שניתן להבין, לפי כל המידע שיש בידינו היום, מדובר סך הכול בעניין של זמן.

קרקעות להשקעה

קרקעות יוקנעם על הנוף

עיר הנמצאת בתנופת פיתוח אדירה כשמרכז ההיטק שלה הופך ל- "עמק הסיליקון של הצפון". שטח הנמצא בין שתי שכונות מגורים והסבירות להפשרה נראית גבוהה. ע"פ דו"ח שמאות שווי הקרקע צפוי להגיע ל- 600,000 ₪ אם וכאשר הקרקע תופשר.

קרקעות להשקעה

קרקעות חדרה

הקרקעות מיועדות לבנייה רוויה (בנייה לגובה). הקרקע ממוקמת מערבית לכביש 4, דרומית לשכונות בית"ר. מתחם 24, קרוב ליער חדרה ואזור ירוק במיוחד עם ריבוי שטחים ירוקים לבילוי בטבע. הקרקעות המשווקות ע"י חברת אגי גרופ נמצאות במיקום מעולה. 

קרקעות להשקעה

רמז החדשה ראשון לציון

"רמז החדשה" צמודה לשכונת רמז היוקרתית אשר קרובה למרכז ראשון לציון. הקרקע מיועדת לבנייה וכבר מופיעה בתכנית מתאר. הקרקע ממוקמת מול כביש 431 – מרכז ראשון לציון. הקרקעות המשווקות ע"י חברת אגי גרופ נמצאות במיקום מעולה.

קרקעות להשקעה

מתחם ה - 1000 ראשל"צ

במתחם מתוכננות להיבנות 4,900 יחידות דיור, 1,700,000 מ"ר הייטק, מרכזים פיננסים, מרכזי עסקים, מלונות, מרכזי קונגרסים, תערוכות, מוסדות מחקר וחינוך ייעודי לצד מתחמי פנאי ובילוי. במרכזה של השכונה יוקם פארק מרכזי רחב ידיים וייחודי.

קרקעות להשקעה

מתחם גלילות

שטחי הבנייה יעלו על 2 מיליון מטרים רבועים, להמחשת גודלו של האיזור ניתן להשוות אותו לדרום מנהטן, או לעיר העתיקה בירושלים: על פי התכנית ייבנו 9,000-12,000 יחידות דיור ברובע כולו אשר יתנו מענה למחסור ביחידות הדיור במחוז, וכן ייבנו 700-500 אלף מ"ר תעסוקה ומסחר, ומרכז תחבורתי עם תחנת רכבת.
קרקעות להשקעה

תל אביב - 3700

תכנית ת"א 3700 ממוקמת בין מלון מנדרין לבין שדה דב בתל אביב ולמעשה מחברת בין השכונות הצפוניות היוקרתיות של ת"א לים. על פי התכנית, עתידה להיבנות בשטח שכונה שתכלול 12,000 מבני מגורים, תעסוקה, מלונאות, מסחר ופנאי.

קרקעות להשקעה

פארק הים בת-ים

פרויקט הדגל של בת ים. במתחם עתידות להיבנות: 10,000 יחידות דיור מרהיבות, מרכז ספורט חדשני מבני ציבור ותרבות, מרכז תעסוקה ומסחר מודרני, המשתרע על פני כ-2 מיליון מ"ר וכולל את מרכז העסקים up מתחם מלונות מדהים

קרקעות להשקעה

ח - 500 חולון

התכנית משתרעת על שטח של 4000 דונם וצפויה לכלול כ-14 אלף יחידות דיור, כמיליון מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר, כ- 150 אלף מ"ר שטחים למבני ציבור, ופארק ציבורי בגודל 1,200 מ"ר.

הצעת קרקעות למכירה - לקצור את פירות ההשקעה

בשנים האחרונות בכלל, ובטח בתקופה האחרונה בה אנו מתמודדים עם אינפלציה, רבים מחפשים איך להשקיע את הכסף שלהם על מנת שערכו לא יישחק וכמובן – במטרה לעשות ממנו יותר כסף. לצד אלה בוחרים להשקיע במניות, בנכסים דיגיטליים וכד' – ישנם לא מעט אנשים אשר מחפשים דווקא בתים וכמובן גם קרקעות להשקעה או לצורך מגורים. כשהביקוש עולה – יש גם מי שמעוניינים לתת לו מענה, וניתן לראות שרבים בוחרים להציע קרקעות למכירה וליהנות מעליית הערך שלהן. אז למה אנשים בוחרים לרכוש דווקא קרקעות, מה כדאי לדעת לפני שמציעים את הקרקע שברשותכם למכירה ואיך עושים את זה נכון?

משאב מוגבל ששווה הרבה

כבעלי קרקע, לפני שמציעים קרקעות למכירה בהחלט כדאי לדעת מה מניע אנשים לרכוש את הקרקע שברשותכם מלכתחילה. בתור התחלה, חשוב לדעת שרוב רובן של הקרקעות בישראל נמצאות בבעלות של מנהל מקרקעי ישראל. יש מעט מאוד קרקעות שנמצאות בבעלות פרטית לחלוטין, כך שמדובר במשאב מוגבל מאוד – בעוד שהביקוש יכול לגדול מאוד, ההיצע יישאר תמיד מצומצם (אם מצב העניינים יישאר כפי שהוא כיום).

כשלוקחים בחשבון את גודל השטח של המדינה ואת גודל האוכלוסיה, שכמובן ממשיכה לגדול משנה לשנה – קל להבין מדוע הביקוש עולה ואיתו גם מחירי הקרקעות. אם רכשתם קרקע לפני זמן רב, כנראה שהיא שווה היום הרבה יותר מהמחיר ששילמתם עבורה. מכיוון שבעלות על קרקע מצריכה התעסקות – בין שבאישורי בנייה או בדיירים השוכרים מבנה בשטח – יש שמעדיפים למכור את הקרקע שברשותם ולקצור את פירותיה של ההשקעה. במקביל, יש לא מעט אנשים שמעוניינים לרכוש קרקעות דווקא עכשיו ולהשקיע בהן על מנת ליהנות מתשואה בהמשך.

לחיות קרוב לטבע גם ב-2022

סיבה נוספת לחיפוש קרקעות למכירה היא כמובן רצון לבנות בית לצרכים פרטיים – בעיקר לצורך מגורים. בעיקר היום – כאשר הערים הולכות וגדלות וכשאורח החיים שלנו מתרחק יותר ויותר מהטבע לנוכח התפתחותן המואצת של טכנולוגיות חדשות – ישנם אנשים רבים המעוניינים להתקרב לטבע, והם עושים זאת על ידי רכישת שטח ובניית בית צמוד קרקע. כאמור, קרקעות הן מוצר במהדורה מוגבלת כך שהמחיר הולך ועולה, ועבור בעלי הקרקע שרכשו אותה בעלות נמוכה בהרבה – העסקה ללא ספק עשויה להיות משתלמת.

לפני שמוכרים – מאיפה מתחילים?

לפני שמתחילים את התהליך המורכב של הצעת קרקעות למכירה, כדאי להיערך על ידי ביצוע מספר בדיקות רלוונטיות. לפני הכל חשוב לוודא כי הקרקע אכן רשומה על שמכם ואכן נמצאת בבעלותכם מבחינה חוקית. כאשר מדובר בקרקעות אשר בעלותן הוסדרה לפני שנים, בתקופת קום המדינה, פעמים רבות מתגלות בעיות ברישום שיש להסדיר. כמו כן, אם קיבלתם קרקע בירושה יש לפעול על פי החוק על מנת להסדיר את בעלותכם על הקרקע.

שנית, חשוב לדעת האם הקרקע שברשותכם היא קרקע פרטית שנמצאת בבעלותכם הבלעדית או שמא מדובר בקרקע של מנהל מקרקעי ישראל שהזכויות עליה נרכשו לתקופת חכירה. אם הקרקע היא למעשה בבעלות מנהל מקרקעי ישראל, חשוב לוודא טרם המכירה שלא נותרו לכם ולמשפחתכם חובות כלפי המנהל.

סוגיה נוספת שיש לברר היא סוגיית המיסוי. מכירה של קרקע עשויה להיות כרוכה בתשלומי מיסים, היטלים ואגרות ולעתים הם משמעותיים למדי. כמובן שהעניין לא צריך למנוע מבעדכם למכור את הקרקע שברשותכם אם אתם מעוניינים בכך, אולם חשוב להבין מה העלויות הנלוות להליך ולהיערך בהתאם.

לפני שאתם מפרסמים את הקרקע לרוכשים פוטנציאליים, חשוב כמובן להעריך כראוי את שוויה של הקרקע. בשונה מהליכים של מכירה וקנייה של דירות, כאשר מדובר בקרקעות ההשוואה בין קרקע לקרקע היא מורכבת יותר. חשוב להיעזר באנשי מקצוע בכל השלבים, אולם בשלב הזה במיוחד חשוב לשכור את שירותיו של איש מקצוע אשר מחזיק בידע ובניסיון שיאפשרו לו להעריך באופן מקצועי את ערכה של הקרקע.

ליווי מקצועי בתהליך של הצעת קרקעות למכירה

כאמור, הצעת קרקעות למכירה היא סוגיה מורכבת. מדובר בנושא שמעטים מבינים בו, המידע על אודותיו ברשת מצומצם, ומכיוון שמדובר בעסקאות של לא מעט כסף – חשוב לנהל את התהליך באופן מקצועי ולהיעזר במומחים. כדאי לבחור חברה אשר יש לה ניסיון בעסקאות דומות, מומלצת על ידי לקוחות העבר שלה ומעניקה לכם יחס הולם ואישי. אין מחיר לשקט, ואם החלטתם שהגיע הזמן למכור קרקע שבבעלותכם – חשוב לוודא שאתם בידיים טובות.

סגירת תפריט
Call Now Button