קרקעות להשקעה במרכז – ככה צריך להשקיע!

קרקעות להשקעה במרכז

עדיין יש קרקעות להשקעה במרכז במקומות שכבר עכשיו ערכם גבוה. אם תנסו לרכוש שם בית תזדקקו להון עצמי גבוה מאוד, אבל אם תלכו למשל על קרקע שהיא עדיין לא בייעוד של מגורים אלא קרקע חקלאית ובסופו של דבר תצליחו לשנות את הייעוד שלה- סידרתם לעצמכם את החיים. הסיבה שבגללה הרבה מאוד אנשים מחפשים קרקעות למכירה היא משום שזה בדיוק הזמן ללכת על קרקע שאחרי זמן מסוים תהפוך למכרה זהב. זה קרה וזה קורה כל הזמן. אלא שכדי לרכוש קרקע להשקעה שבאמת תהיה מניבה, יש צורך בהתקשרות עם חברת נדל"ן שמבינה בתחום. חברה כזו יודעת היכן יש קרקעות במקומות משמעותיים שערכם עומד לעלות. היא גם יודעת לבצע את הבדיקות הדרושות כדי לדעת האם מיקומה של הקרקע נכלל בתוכנית מתאר בה מתעתדים להקים שכונת מגורים. ממצא כזה למשל מעיד על כך שיהיה לכם קל מאוד לקבל שינוי ייעוד, כי מן הסתם במקום הזה אכן יהיו יום אחד שכונות מגורים או בתי מגורים וגם לכם יהיה אחד שיהיה שווה הרבה הרבה כסף.

אז מה עוד חשוב לדעת על קרקעות להשקעה? כל הפרטים במאמר שלנו

למה חשוב לעיין בתוכנית מתאר מקומית?

הסיכוי לרכישה של קרקעות להשקעה במרכז הרשומות כקרקעות חקלאיות ויש סיכוי שהן יופשרו יהיה גדול, אם תוכלו לעיין בתוכנית מתאר מקומית. זוהי תכנית של הרשות המקומית אשר מתייחסת לתיחום שטחים, מגבלות בנייה, הוראות בנייה, מקומות לפינוי אשפה, דרכים בשטחו של היישוב, בתי עלמין ועוד אשר מוצגים בתוכנית והם נגזרת של תוכנית המתאר המחוזית הכפופה להנחיות תכנית המתאר הארצית. ככל שהקרקע אותה אתם רוכשים נמצאת קרוב לעורקי תחבורה, מוסדות חינוך, גנים, פארקים ועוד או בתחום ישוב, או שכונה שכבר בנויה, יש סיכוי רב שגם הקרקע שלכם תופשר שכן בדרך כלל הקושי הוא העברת חשמל או מים או שירותים אחרים שיש בכל שכונה. לכן אם הקרקע כבר נמצאת בתחום שמקבל את השירותים הללו, מן הסתם הרשות המחוזית והמקומית יאשרו את שינוי הייעוד שלה שאיננו חריג בשטח בו היא ממוקמת. חשוב לציין לעניין זה כי כל מה שרשום בתוכנית המתאר המקומית אינו ניתן לשינוי. לוועדה של רשות זו אין סמכות להוסיף שטחים או לגרוע שטחים וכל מה שמוצג בה שריר וקיים. בסופו של תהליך היא מוגשת בהתאם לנהלים של מנהל התכנון המקומי.

קרקעות להשקעה במרכז ומה זה קשור לוועדות הבנייה של המדינה?

וועדות התכנון והבנייה במדינה הוקמו בכפוף לחוק התכנון והבנייה- 1965. התפקיד שלהן הוא לייעץ לממשלה ולקבוע מדיניות תכנון במדינת ישראל, תוך היצמדות להחלטות. תפקידן מגיע עד אישור הקלות פנייה ברמה המקומית והיתרי בנייה. אם אדם מתעניין ברכישת קרקעות להשקעה במרכז, הוא צריך להבין מהי המדיניות ומהם חוקי התכנון והבנייה באזור המסוים, כדי להגיע באמת לעסקה שתצא אל הפועל ולא תיתקע בשל איזו החלטת ממשלה או תיקון לחוק. משום כך מומלץ בכל מקרה של רכישת קרקע לא לפעול לבד, אלא ליצור קשר עם חברה בעלת שם ומוניטין בתחום שיש לה מידע מעבר למה שיש לכל אדם מן היישוב. היא מעורה בשינויים בחוק, בשינויים בתוכניות והיא תוכל לייעץ לכם גם על המקומות "החמים" בהם רצוי לרכוש קרקע להשקעה.

כולם מחפשים קרקע במרכז!

רוב המשקיעים מחפשים לרכוש קרקעות להשקעה במרכז, כאשר הם ניזונים במידע המתפרסם בערוצי הנדל"ן השונים. חלקם פונה לחברת נדל"ן אשר מצויה ומבינה מה קורה בשוק כדי שזו תמליץ להם על האזור הבא שהולך להיות הדבר הכי חם בשוק. אם בעבר משקיעים בנדל"ן היו אנשים שעסקו בכך שנים רבות, הרי שהיום יש משקיעים גם צעירים שיודעים שהכסף הגדול נמצא בהשקעה במודעות של קרקעות למכירה. הם עוקבים אחר המידע המופץ, אבל לא עושים שום עסקה מבלי להתייעץ עם יודעי דבר. זה בדיוק כמו שמי שלא מבין בהשקעה בבורסה לא ישקיע לבד אלא רק עם ברוקרים שיודעים במה להשקיע ובמה לא. בסופו של דבר המצב היום הוא שאם יש למישהו הון עצמי הוא יחפש קרקע להשקעה גם חקלאית, כדי שביום מן הימים היא תקבל הפשר, תשנה את ייעודה ותהיה שווה מיליונים. בדיוק בגלל זה חייבים מומחים לנדל"ן.

סגירת תפריט
Call Now Button