שטחים לבנייה – כל מה שחשוב לבדוק

שטחים לבנייה

 

רכישת נדל"ן בכלל ושטחים לבנייה בפרט הינה השקעה גדולה שצריכה בחינה מדוקדקת שתקדם לה, על מנת להבטיח עתיד מבטיח

שטחים לבנייה -לבחון את הצדדים בבטחה

בחירת שטח לבנייה צריך להיבחן מהרבה מאוד היבטים, רק כאשר כל האופציות מונחות על השולחן ניתן יהיה לבחון את הדברים מקרוב ולהיות בטוחים שלא תעשה שגיאה, כל מה שקשור לנדל"ן הינו השקעה גדולה המעבירה סכומים גדולים בתווך, לכן היא צריכה להיעשות בצורה הבטוחה ביותר, במיוחד כאשר מדברים על שטח פוטנציאלי ולא על מבנה קיים כמו דירה בנויה.

שטחים לבנייה – הביורוקרטיה

במדינת ישראל רוב השטחים שייכים למדינה והם נמכרים בצורה של חכירה למשך מספר שנים, כאשר הדבר מסוכם מראש, גם האופציות המונחות על השולחן למימוש על הקרקע כבר נידונו במסגרת זו. ואמורות להיות מסודרות וכתובות במקומות המתאימים. לכן עוד חלפני הרכישה, עוד לפני עשיית מעשה. יש לבדוק את הפעולה כראוי, מה עתידה של הקרקע, מה הפוטנציאל הטמון והגלום בתוכה. ומה התקווה לממש את הקרקע כך שתדעו שהיא תניב את הרווחים שרציתם להניב.

מקום טוב לנכס טוב

שטחים לבנייה רבים קיימים ברחבי המדינה, ובהתאם למיקומם כך ניתן לבחון מה הם יכולים להניב לרוכש. בהתחשב בכך גם המחיר שלהם יהיה בהתאם, לכן גם בחינת האפשרות הכלכלית, והתקציב המוקצב למטרה צריך להיות שיקול מרכזי בבחירת מיקום השטח לרכישה. גם המטרה לשמה נעשית הרכישה משמעותית, אינה דומה רכישת קרקע לבניית יחידות דיור רבות לעומת רכישת קרקע לבניית בית פרטי. ברכישת שטחים לבנייה שנועדו לבניית בנינים רבים אזי המיקום הינו משמעותי, בין אם מדובר בפריפריה או שטח במרכז. לעומת זאת שטחים לבנייה פרטית צריכים להתאים לכם ולאורח החיים שלכם.

מה המחיר?

גם ההוצאות הנלוות לרכישת הקרקע ומימושה צריכות להילקח בחשבון, כשמייעדים קרקע למטרה כל שהיא, זאת אומרת למטרה ספציפית. אם ההוצאות הנלוות הינן גבוהות צריך להיות בטוחים שאף התשואה תהיה גדולה, אם לא כך הם פני הדברים אזי ההשקעה צריכה להיבחן מחדש. שטחים לבנייה צריכים להיות בעלי פוטנציאל מוכיח ולהביא ביטחון בהתאם לגובה הרכישה.

ראו גם: קרקע להשקעה

סגירת תפריט
Call Now Button