על פי התכנית ייבנו 9,000-12,000 יחידות דיור ברובע כולו אשר יתנו מענה למחסור ביחידות הדיור במחוז, וכן ייבנו 700-500 אלף מ"ר תעסוקה ומסחר, ומרכז תחבורתי עם תחנת רכבת.

בלב הרובע מתוכנן פארק ירוק המשתרע על מאות דונמים ודומה לסנטרל פארק במרכז מנהטן. הפארק יתחבר לרצף ירוק המתמשך מצומת מורשה ופארק (רצועת הנופש) עד הים במערב.

בפארק מתוכנן אגם מלאכותי, שטחים מיוערים, מדשאות נרחבות, מתקני ספורט ונופש, וכן בצמוד – אזור למבני מסחר, למסעדות ולבילוי.

בתחומי התכנית מתוכננת טיילת עירונית שלאורכה יתפרסו שטחי מסחר, מסעדות ובתי קפה וכן פונקציות של בידור ותרבות, אשר ישרתו את אוכלוסיית המועסקים והמתגוררים בתחומי התכנית באופן שיבטיח פעילות ״חיה״ לאורך כל שעות היממה.

גובה המבנים באזורי העסקים והמגורים צפוי להגיע עד 30-40 קומות.

על פי התכנית המוצעת, יתגוררו  במתחם כ־60  אלף נפש. רובע עירוני מגוון, חי ותוסס. ממש עיר דמוית כיכר בפאתי העיר תל- אביב. תכנון זה יתן מענה לדיור בתכנון ירוק ומתקדם שיתאים לעשרות השנים הבאות.

 אגי גרופ מחזיקה בשטחים במתחם גלילות ומציעה אותם למשקיעים.

"מיזם דרום גלילות הוא מיזם בהיקף בנייה אדיר, בעל איכותיות ארכיטקטוניות יוצאות דופן. רובע חדשני ותוסס אשר יגרום לתנופה אדירה בסביבתו הקרובה ובמדינת ישראל כולה. אנו עדים לבנייתה של עיר השייכת לעידן החדש בו איכות החיים ואיכות הסביבה מהוות ערך עליון. כל אלה הופכים את פרויקט דרום גלילות לאחד המיזמים החשובים והמשפיעים ביותר מיום תקומתה של מדינת ישראל." (מתוך אתר מינהל מקרקעי ישראל).

מתחם רובע גלילות ממוקם בלב ליבה של המדינה.

שטח התכניות תחום על ידי שכונת רמת אביב ג' מדרום, דרך חיפה (כביש 2) ממערב, כביש 5 מצפון ונתיבי איילון (כביש 20) ממזרח.

"מדובר באחת מעתודות הקרקע המרכזיות והמשמעותיות ביותר במדינת ישראל. המיזם האיכותי ביותר והמשמעותי ביותר בגוש דן. עיר העתיד" מסבירים באתר רשות מקרקעי ישראל.

שטחי הבנייה יעלו על 2 מיליון מטרים רבועים, להמחשת גודלו של האיזור – ניתן להשוות אותו לדרום מנהטן, או לעיר העתיקה בירושלים.